SM-KARAOKE STARAT 2018

SM-Karaoke Starat (Suomen mestaruus) karsintailtoihin ei ennakkoilmoittautumista.
Osanotto paikan päällä.

Tapahtuma-aika ja -paikka sekä paikkakunta ja aluemestaruusfinaaliin valitut

La 27.01 Ravintola Pub Bumerangi, Keskuspisto 2, Jääli (Oulu)
Teppo Piirainen, Kuhmo
Harri Tolonen, Oulu
Helli Liikka, Oulu
Pirjo Moilanen, Oulu
Aila Pekkarinen, Oulu

Pe 02.02 Ravintola Axel, Sammontie 1, Porvoo (Kevätkumpu)
Kari Blom, Porvoo
Satu Rantala, Oulu
Anja Ylitalo, Oulu
Jussi Helenius, Porvoo
Jarmo Lahtinen, Porvoo
Jouko Lahtinen, Porvoo
Eero Laine, Porvoo
Mika Rasalahti, Porvoo
Svante Öström, Porvoo
Anne Johansson, Porvoo
Tanja Koskela, Porvoo
Tanja Raittinen, Porvoo

La 03.02  Krouvi Fortuna, Matinkatu 22, Espoo (Matinkylä - vanha ostari)
Kalervo Finnilä, Espoo
Jyri Miettinen, Helsinki
Mika Ranta, Espoo

Soile Kaurala, Espoo
Riitta Silván, Helsinki
To 08.02  Kylpylä-Hotelli Rauhalahti, Kuopio
Jaana Heikinen, Kuopio
Nelli Kivioja, Kuopio
Taina Rajala, Kuopio
Jaana Paamisto, Hämeenlinna
Marjo Sormunen, Kuopio

Pe 09.02  Ravintola Perätupa, Peräseinäjoki
Juhani Grönstrand, Peräseinäjoki
Erkki Hakala, Kurikka
Erkki Pirkkala, Alajärvi
Terhi Hakala, Kurikka
Amanda Peltola, Seinäjoki
Anne Teikari, Kihniö
La 10.02  Hotelli Kampeli, Veteli
Samuli Hautamäki, Kälviä
Pauli Hukari, Kälviä
Henri Nisula, Veteli
Aimo Oja, Himanka
Toni Taipale, Veteli
Juhani Virkkala, Kaustinen
Anne-Mari Hannonen, Kokkola
Eija Hautakoski, Kaustinen
Pirkko Hautamäki, Kälviä
Hanne Pulkkinen, Kokkola

pe 16.02 Ravintola Wanha Mestari, Oulu (Starat lämmittely)
La 17.02 Ravintola Wanha Mestari, Oulu (Starat lämmittely)
Pe 23.02  Yökerho PRESSA, Original Sokos Hotels Presidentti, Helsinki
Jukka Katajala, Helsinki
Riikka Häivälä, Espoo
Jenni Lehvä, Kotka

La 24.02  klo 21  Ravintola Pub Marjuska, Haapavesi
Jan Mäntylä, Haapavesi
Tuula Ekdahl, Nivala
Anja Harjula, Nivala
Johanna Kangas, Haapavesi
Kirsti Meriläinen, Nivala
Erika Myllykangas, Oulainen

La 03.03  Ravintola Wanha Mestari, Oulu (Kaukovainion - ostari)
Pentti Huotari, Oulu
Kimmo Lapin, Oulu
Viljo Tervakoski, Liminka
Anniina Hintsala, Oulu
Päivi Horsma, Oulu
Saara Kuivas, Oulu
Sanna Maria Kullberg, Oulu
Ritva Laakso, Oulu
Sonja Lapin, Oulu
Päivi Lohela, Oulu
Pirjo Niskala, Oulu
Hannele Räihä, Kalajoki

To 15.03  Kylpylä-Hotelli Rauhalahti, Kuopio
Jarmo Kainulainen, Siilinjärvi
Ville Kuivalainen, Siilinjärvi
Jorma Pitkänen, Palonurmi
Tarja HUttunen, Savonlinna
Sirpa Kainulainen, Siilinjärvi
Outi Lentz, Kuopio

La 17.03  Ravintola Ruukinkievari, Juankoski
Erkki Katainen
Aulis Mylläri
Olavi Rissanen
Tuija Himanen
Tuija Onatsu

La 17.03 Ravintola Pub Bumerangi, Keskuspisto 2, Jääli (Oulu)
Kari Paasovaara
Markku Kuosmanen
Tapio Haapaniemi
Paula Kuosmanen
Irja Kuosmanen
Anni Niemelä
Tarja Tolonen
Sirpa Mäki
Anne Kemppainen

To 29.03 Ravintola Valkoapila, Suonenjoki
Kari Koikkalainen
Jyri Pelkonen
Hannu Raatikainen
Tarja Ranta
Johanna Tarvainen
Roosa Tarvainen
Riitta Vehviläinen

Pe 30.03 Ravintola Huvikumpu, Mikkeli (Otava)
Esa Härkönen
Jukka KOrpela
Pete Nikulainen
Reijo Paunonen

Pe 30.03 Bar Nostalgia, Ruukintie 88, Seinäjoki
Markku Hankanen
Pentti Lindholm
Kauko Paananen
Jarmo Pesonen
Toni Talja
Anniina Kuoppala
Marjo Nevala
Riitta Paananen
Salme Pihlajaniemi
Maarit Tantarimäki

La 31.03  klo 21  Ravintola Hotelli Rinssi Eversti, Rantasalmi
La 31.03 Ravintola Perätupa, Peräseinäjoki
Heidi-Mari Leppänen
Timo Kallio

Su 01.04 Ravintola Manta, Pihtipudas
Mikko Kemppainen
Timo Paananen
Jarmo Rauhala
Ritva Kauppinen
Mirja Malmberg
Laura Puurula
Karoliina Petäistö
Nina Tuohimaa

La 07.04  Ravintola Reippaankulma, Varpaisjärvi
Eero Auvinen, Iisalmi
Arttu Kasanen, Tuusniemi
Markku Votkin, Iisalmi
Liisa Hakkarainen, Nilsiä
Päivi Tervo, Iisalmi
Laura Voutilainen, Siilinjärvi

Ke 11.04  Bella Alanya Heikin Baari, TURKKI
Harri Koskinen, Somero
Immo Laihola, Kuusamo
Reijo Piippo, Pyhäntä
Minna Niemelä, Posio

Pe 13.04  Krouvi Fortuna, Matinkatu 22, Espoo (Matinkylän vanha ostari)
Timo Liukkonen, Espoo
Risto Nevalainen, Helsinki
Leo Nevalainen, Kerava
Sari Lammassaari, Vihti
Maija Snygg, Espoo

La 14.04  Ravintola Axel, Sammontie 1, Porvoo (Kevätkumpu)
Jari Isoniemi, Porvoo
Juha Tenhovuori, Porvoo
Raija Ahtiainen, Mäntsälä
Marja-Leena Järvi, Mäntsälä
Diorina Kiling, Porvoo
Tanja Paakkarinen, Porvoo
Tuula Ramela, Porvoo

La 14.04  klo 21  Ravintola Kasi-Blanca, Pyrstötiaisentie 1, 28220 Pori
Ke 18.04  klo 20 Bella Alanya Heikin Baari, Turkki

To 19.04  klo 21  Ravintola Pub Antura, Kuopio
La 28.04  klo 21  Ravintola Pub Marjuska, Haapavesi
La 05.05  klo 21  Ravintola Valkoapila, Suonenjoki
Ke 09.05  klo 21  Ravintola Neljä Oravaa, Hauho
Ke 09.05  klo 21  Ravintola Ruukinkievari, Juankoski
La 12.05  klo 21  Ravintola Kasi-Blanca, Pyrstötiaisentie 1, 28220 Pori
To 17.05  klo 21  Ravintola Ampiainen, Kuopio
La 19.05  klo 21 Ravintola Pub Bumerangi, Keskuspisto 2, Jääli (Oulu)
Pe 25.05  klo 21 Park Hotel, Itäranta 4, 95400 Tornio
Pe 25.05  klo 21 Ravintola Axel, Sammontie 1, Porvoo (Kevätkumpu)
La 26.05  klo 21 Krouvi Fortuna, Matinkatu 22, Espoo (Matinkylä)
La 26.05  klo 21  Kylpylä-Hotelli Pohjanranta Tanssikeskus, Pohjantie 23, Keminmaa
Ke 06.06 klo 21  Ravintola Kantis, Kangaskatu 14, Sotkamo
La 09.06  klo 21  Ravintola Reippaankulma, Varpaisjärvi
To 14.06  klo 21  Kylpylä-Hotelli Rauhalahti, Kuopio
Pe 29.06  klo 21 Krouvi Fortuna, Matinkatu 22, Espoo (Matinkylä)
La 30.06  klo 21 Ravintola Axel, Sammontie 1, Porvoo (Kevätkumpu)
To 05.07  klo 21  Kylpylä-Hotelli Rauhalahti, Kuopio
La 07.07  klo 21  Ravintola Neljä Oravaa, Hauho
La 07.07  klo 21  Ravintola Manta, Pihtipudas
La 17.07  klo 21  Rengon Pirtti, Hämeenlinna
To 12.07  klo 21  Ravintola Pub Antura, Kuopio
Pe 13.07  klo 21  SFC-Kohtauspaikka, Otanmäki
La 14.07  klo 21  Ravintola Jone`s Bar, Kärsämäki
La 14.07  klo 21  Ravintola Wanha Mestari, Oulu (Kaukuvainon - ostari)
La 21.07  klo 21  Ravintola Janoinen Karhu, Rautalampi
Pe 27.07  klo 21  Ravintola Axel, Sammontie 1, Porvoo (Kevätkumpu)
La 28.07  klo 21  Krouvi Fortuna, Matinkatu 22, Espoo (Matinkylä - vanha ostari)
To 02.08  klo 21  Ravintola Ampiainen, Kuopio
La 04.08  klo 21  Ravintola Kellari Pupi, Tuusniemi
La 11.08  klo 21  Rengon Pirtti, Hämeenlinna

Varattuja paikkakuntia.  Päivämäärät lyödään lukkoon myöhemmin
Helsinki, Hyvinkää, Ii, Jyväskylä, Kajaani, Kiuruvesi, Kokkola, Lahti, Lappeenranta, Nurmes, Nivala, Pieksämäki, Pori,
Puolanka, Pyhäsalmi, Raahe, Rovaniemi, Seinäjoki, Tampere, Tornio. Turku, Valtimo, Vantaa...

- päivitykset tarkistetaan viikoittain eli mahdolliset uudet paikat tuolloin lisätään

Aluemestaruuspaikat mukautuvat neljän pääilmansunnan mukaan
- sarjojen voittajat ovat ALUEMESTAREITA

La 01.09 Pohjois-Suomi Ravintola Pub Bumerangi - Jääli / Oulu 

La 25.08 Länsi-Suomi Ravintola Kasi-Blanca - Pori

La 11.08 Itä-Suomi Kylpylähotelli Rauhalahti - Kuopio

La 18.08 Etelä-Suomi Yökerho PRESSA, Original Sokos Hotels Presidentti - Helsinki

Finaalikarsinta sekä Suomen mestaruus finaalit: pe-la 14.09 - 15.09.2018 Kylpylä Hotelli Rauhalahti - Kuopio