SM-KARAOKE STARAT 2018

SM-Karaoke Starat (Suomen mestaruus) karsintailtoihin ei ennakkoilmoittautumista.
Osanotto paikan päällä.

Tapahtuma-aika ja -paikka sekä paikkakunta ja aluemestaruusfinaaliin valitut
Sarja Englanti - suoraan finaalikarsintaan pe 14.09.2018 Kylpylä Hotelli Rauhalahti

La 27.01 Ravintola Pub Bumerangi, Keskuspisto 2, Jääli (Oulu)
Teppo Piirainen, Kuhmo
Harri Tolonen, Oulu
Helli Liikka, Oulu
Pirjo Moilanen, Oulu
Aila Pekkarinen, Oulu
Pe 02.02 Ravintola Axel, Sammontie 1, Porvoo (Kevätkumpu)
Kari Blom, Porvoo
Satu Rantala, Oulu
Anja Ylitalo, Oulu
Jussi Helenius, Porvoo
Jarmo Lahtinen, Porvoo
Jouko Lahtinen, Porvoo
Eero Laine, Porvoo
Mika Rasalahti, Porvoo
Svante Öström, Porvoo
Anne Johansson, Porvoo
Tanja Koskela, Porvoo
Tanja Raittinen, Porvoo

La 03.02  Krouvi Fortuna, Matinkatu 22, Espoo (Matinkylä - vanha ostari)
Kalervo Finnilä, Espoo
Jyri Miettinen, Helsinki
Mika Ranta, Espoo

Soile Kaurala, Espoo
Riitta Silván, Helsinki

To 08.02  Kylpylä-Hotelli Rauhalahti, Kuopio
Jaana Heikinen, Kuopio
Nelli Kivioja, Kuopio
Taina Rajala, Kuopio
Jaana Paamisto, Hämeenlinna
Marjo Sormunen, Kuopio

Pe 09.02  Ravintola Perätupa, Peräseinäjoki
Juhani Grönstrand, Peräseinäjoki
Erkki Hakala, Kurikka
Erkki Pirkkala, Alajärvi
Terhi Hakala, Kurikka
Amanda Peltola, Seinäjoki
Anne Teikari, Kihniö
La 10.02  Hotelli Kampeli, Veteli
Samuli Hautamäki, Kälviä
Pauli Hukari, Kälviä
Henri Nisula, Veteli
Aimo Oja, Himanka
Toni Taipale, Veteli
Juhani Virkkala, Kaustinen
Anne-Mari Hannonen, Kokkola
Eija Hautakoski, Kaustinen
Pirkko Hautamäki, Kälviä
Hanne Pulkkinen, Kokkola

pe 16.02 Ravintola Wanha Mestari, Oulu (Starat lämmittely)
La 17.02 Ravintola Wanha Mestari, Oulu (Starat lämmittely)
Pe 23.02  Yökerho PRESSA, Original Sokos Hotels Presidentti, Helsinki
Jukka Katajala, Helsinki
Riikka Häivälä, Espoo
Jenni Lehvä, Kotka

La 24.02  klo 21  Ravintola Pub Marjuska, Haapavesi
Jan Mäntylä, Haapavesi
Tuula Ekdahl, Nivala
Anja Harjula, Nivala
Johanna Kangas, Haapavesi
Kirsti Meriläinen, Nivala
Erika Myllykangas, Oulainen

La 03.03  Ravintola Wanha Mestari, Oulu (Kaukovainion - ostari)
Pentti Huotari, Oulu
Kimmo Lapin, Oulu
Viljo Tervakoski, Liminka
Anniina Hintsala, Oulu
Päivi Horsma, Oulu
Saara Kuivas, Oulu
Sanna Maria Kullberg, Oulu
Ritva Laakso, Oulu
Sonja Lapin, Oulu
Päivi Lohela, Oulu
Pirjo Niskala, Oulu
Hannele Räihä, Kalajoki

To 15.03  Kylpylä-Hotelli Rauhalahti, Kuopio
Jarmo Kainulainen, Siilinjärvi
Ville Kuivalainen, Siilinjärvi
Jorma Pitkänen, Palonurmi
Tarja HUttunen, Savonlinna
Sirpa Kainulainen, Siilinjärvi
Outi Lentz, Kuopio

La 17.03  Ravintola Ruukinkievari, Juankoski
Erkki Katainen
Aulis Mylläri
Olavi Rissanen
Tuija Himanen
Tuija Onatsu

La 17.03 Ravintola Pub Bumerangi, Keskuspisto 2, Jääli (Oulu)
Kari Paasovaara
Markku Kuosmanen
Tapio Haapaniemi
Paula Kuosmanen
Irja Kuosmanen
Anni Niemelä
Tarja Tolonen
Sirpa Mäki
Anne Kemppainen

To 29.03 Ravintola Valkoapila, Suonenjoki
Kari Koikkalainen
Jyri Pelkonen
Hannu Raatikainen
Tarja Ranta
Johanna Tarvainen
Roosa Tarvainen
Riitta Vehviläinen

Pe 30.03 Ravintola Huvikumpu, Mikkeli (Otava)
Esa Härkönen
Jukka KOrpela
Pete Nikulainen
Reijo Paunonen

Pe 30.03 Bar Nostalgia, Ruukintie 88, Seinäjoki
Markku Hankanen
Pentti Lindholm
Kauko Paananen
Jarmo Pesonen
Toni Talja
Anniina Kuoppala
Marjo Nevala
Riitta Paananen
Salme Pihlajaniemi
Maarit Tantarimäki

La 31.03  Ravintola Hotelli Rinssi Eversti, Rantasalmi
Olli-Pekka Immonen
Kari Kettunen, Joroinen
Arto Korhonen, Savonlinna
Seppo Pylkkänen, Suonenjoki
Ilona Hämäläinen, Savonlinna
Marja-Leena Leskinen, Rantasalmi
Nina Suhonen, Varkaus

La 31.03 Ravintola Perätupa, Peräseinäjoki
Heidi-Mari Leppänen
Timo Kallio

Su 01.04 Ravintola Manta, Pihtipudas
Mikko Kemppainen
Timo Paananen
Jarmo Rauhala
Ritva Kauppinen
Mirja Malmberg
Laura Puurula
Karoliina Petäistö
Nina Tuohimaa

La 07.04  Ravintola Reippaankulma, Varpaisjärvi
Eero Auvinen, Iisalmi
Arttu Kasanen, Tuusniemi
Markku Votkin, Iisalmi
Liisa Hakkarainen, Nilsiä
Päivi Tervo, Iisalmi
Laura Voutilainen, Siilinjärvi

Ke 11.04  Bella Alanya Heikin Baari, TURKKI
Harri Koskinen, Somero
Immo Laihola, Kuusamo
Reijo Piippo, Pyhäntä
Minna Niemelä, Posio

Pe 13.04  Krouvi Fortuna, Matinkatu 22, Espoo (Matinkylän vanha ostari)
Timo Liukkonen, Espoo
Risto Nevalainen, Helsinki
Leo Nevalainen, Kerava
Sari Lammassaari, Vihti
Maija Snygg, Espoo

La 14.04  Ravintola Axel, Sammontie 1, Porvoo (Kevätkumpu)
Jari Isoniemi, Porvoo
Juha Tenhovuori, Porvoo
Raija Ahtiainen, Mäntsälä
Marja-Leena Järvi, Mäntsälä
Diorina Kiling, Porvoo
Tanja Paakkarinen, Porvoo
Tuula Ramela, Porvoo

La 14.04 Ravintola Kasi-Blanca, Pyrstötiaisentie 1, 28220 Pori
Jorma Altalo
Vesa Hakko
Esa Hurttila
Jari Lehesvuori
Pasi Lehto
Aki Lehtonen
Hannu-Pekka Rajamäki
Mika Saarinen
Mikko Törmää
Ronja Heikkilä
Heidi Koskinen
Marke Ranta
Niina Saarinen
Irene Salminen
Päivi Saloranta
Ada Wessberg

Ke 18.04  Bella Alanya Heikin Baari, Turkki
Juha Karesluoto, Lieto
Jukka Kähkönen, Kiuruvesi
Matti Puranen, Petäjävesi
Salme Kantonen, Helsinki
To 19.04  Ravintola Pub Antura, Kuopio
Timo Piispanen, Kuopio
Matti Randelin, Siilinjärvi
Jaana Hartikainen, Kuopio
Hanna-Mari Kaarmo, Kuopio
Heini Lehtisaari, Kuopio
La 28.04  Ravintola Pub Marjuska, Haapavesi
Timo Huovila
Ari Kamula
Rami Kangaskokko
Ari Kopola
Helena Huhta-Isokääntä
Sari Kopola
Saija Koskela
Pirjo Toivoniemi

La 05.05 Ravintola Valkoapila, Suonenjoki
Teppo MIettinen
Harri Shemeikka
Kirsi Roitto
Minna Räsänen-Käki

Ke 09.05 Ravintola Neljä Oravaa, Hauho
Markku Anttonen, Hauho
oTeuvo Berg, Turenki
Jukka Heikkilä, Tampere
Raimo Kaukonen, Turenki
Markku Koskinen, Somero
Tuomo Säkkinen, Lahti
Katja Aaltonen, Lahti
Pia Kajula, Lahti
Sari Purhonen, Turenki
La 12.05 Ravintola Kasi-Blanca, Pyrstötiaisentie 1, 28220 Pori
Juuso Ainasoja
Tenho Grönstrand
Kari Laine
Raimo Lehtimäki
Harri Niemi
Tero Nieminen
Jukka Paloheimo
Marjo Esala
Minna Kuusisto
Salme Niemelä
Hanna Nieminen
Marja-Leena Rosenberg
Susanna Viherranta
Milla
vähäsalo

To 17.05 Ravintola Ampiainen, Kuopio
Erkki Pitkänen, Helsinki
Margit Lappalainen, Mikkeli
Tarja Lind, Lappeenranta

La 19.05 Ravintola Pub Bumerangi, Keskuspisto 2, Jääli (Oulu)
Matti Laitinen, Oulu
Olili Leinonen, Oulu
Tanja Lounavuori, Oulu
Sanna Pihlaja, Oulu
Pe 25.05 Park Hotel, Itäranta 4, 95400 Tornio
Jussi Hyrry

Ari Liikamaa
Erkki Turunen
Anne Aho
Carita Kauppila
Pe 25.05 Ravintola Axel, Sammontie 1, Porvoo (Kevätkumpu)
Maleena Lindlöf-Mulli, Pernaja
Eva-Kaisa Pasanen, Porvoo
La 26.05  Krouvi Fortuna, Matinkatu 22, Espoo (Matinkylä)
Jukka Kelokas, Espoo
Sonja Kaukovirta, Espoo
Emilia Lastumäki, Espoo
Laura Latvus, Espoo
Heidi Paasdila, Kirkkonummi
La 26.05 Kylpylä-Hotelli Pohjanranta Tanssikeskus, Pohjantie 23, Keminmaa
Kari Kallanvaara, Kemi
Antti Pentisaari Keminmaa
Kalervo Pätsi, Posio
Markku Siurua, Tornio
Riitta Hooli, Kemi
Riitta Paaso, Oulu
Helinä Raasakka, Kemi
Riikka Ruonala, Kuivaniemi

Ke 06.06 klo 21  Ravintola Kantis, Kangaskatu 14, Sotkamo
Rauno Kemppainen, Suomusalmi
Petteri Tolonen, Sotkamo
Niina Määttä, Sotkamo
Annastiina Partanen
Marita Piirainen, Sotkamo

Pe 08.06 Ravintola Kirjuri, Maistraatinpolku1, Turku
Kaj Engblom, Turku
Kalle Lehtonen, Turku
Timo Marttila, Mynämäki
Raimo Suomi, Kemiönsaari
Timo Suomi, Kemiönsaari
Helena Hommonen, Raisio
Laila Marttila, Mynämäki
Kiti Nylund, Turku
Tuulikki Nylund, Naantali
Leena Pihlaja, Sauvo

La 09.06 Ravintola Reippaankulma, Varpaisjärvi
Ritva Kynäkoski
Jenni Nyrkkö
Minna Oksman
To 14.06 Kylpylä-Hotelli Rauhalahti, Kuopio
Unto Kainulainen, Siilinjärvi

Eero Tuokila, Kemi
Eveliina Hyvönen, Pieksämäki
Elsa Jalkanen, Siilinjärvi
Jaana Kainulainen, Siilijärvi
La 16.06 Tripla Bar Lahti

Aadolf Kärki
Tuija Karinen
Sari Lehtisalo
Virpi Rusanen
La 30.06   Ravintola Axel, Sammontie 1, Porvoo (Kevätkumpu)
To 05.07  Kylpylä-Hotelli Rauhalahti, Kuopio
Juha Haapamäki, Tampere
Erkki Hynynen, Tampere
Seppo Hänninen, Jyväskylä
Heli Malinen, Outokumpu
Anja Niiranen, Jyväskylä
Merja Simpanen, Kerimäki
Pirjo Tossavainen, Kuopio
Pe 06.07 klo 20  Rodeo Bar, Urjalantie 28, Urjala
La 07.07 Ravintola Neljä Oravaa, Hauho
Kimmo Vuorinen, Lammi
Satu Aaltonen, Lammi
Taina Heinonen, Espoo
Päivi Jahn, Parola
Anja Ranki, Leppäkoski

La 07.07  klo 21  Ravintola Manta, Pihtipudas
La 07.07 Rengon Pirtti, Renko
(Hämeenlinna)
Lauri Kirjavainen, Hämeenlinna
Esa Leskinen, Urjala

Allan Nyman, Renko
Pertti Salo, Hyvinkää
Lissa Joensuu, Hyvinkää
Susanna Oinas, Ylöjärvi
Terttu Rantala, Loppi
Inga Santakangas, Forssa
Tia Tuomola, Hämeenlinna
Sari Turunen, Hyvinkää
La 14.07 klo 21  Toripubi, Kaarinantori 2 A, Kaarina
To 12.07  Ravintola Pub Antura, Kuopio
Mauno Tauriainen, Kuopio
Arto Tuomainen, Kuopio
Jaana Aholainen, Kuopio
Tiina Kuukkanen, Kuopio
Pirjo Mäkinotko, Mikkeli
Pe 13.07  klo 21  SFC-Kohtauspaikka, Otanmäki
Pe 13.07  klo 21  Ravintola Makija, Utajärvi
Pe 13.07  klo 20  Paijan Juhla-Areena, Ypäjä (Starat lämmittely)
La 14.07  klo 19  Paijan Juhla-Areena, Ypäjä
La 14.07  klo 21  Ravintola Jone`s Bar, Kärsämäki
La 14.07  klo 21  Bar Tripla Lahti
La 14.07  klo 21  Ravintola Wanha Mestari, Hiirihaukantie 2, Oulu
La 14.07  klo 16  Mary´s La Favorita, Mäntynäädänkatu 6, Kokkola
La 21.07  klo 21  Ravintola Janoinen Karhu, Rautalampi
Pe 27.07  klo 21  Ravintola Axel, Sammontie 1, Porvoo (Kevätkumpu)

La 28.07  klo 21  Krouvi Fortuna, Matinkatu 22, Espoo (Matinkylä - vanha ostari)
La 28.07  klo 21  Pedero´s Pub, Tesoman valtatie 37, Tampere
To 02.08  klo 21  Ravintola Ampiainen, Kuopio
La 04.08  klo 21  Ravintola Kellari Pupi, Tuusniemi
La 04.08 klo 21 Bar Tripla Lahti
La 04.08  klo 16  Marý La Favorita, Mäntynäädänkatu 6, Kokkola
La 11.08  klo 21  Rengon Pirtti, Renko (Hämeenlinna)

Aluemestaruuspaikat mukautuvat neljän pääilmansunnan mukaan
- sarjojen voittajat ovat ALUEMESTAREITA

La 01.09 Pohjois-Suomi Ravintola Wanha Mestari, Hiirihaukantie 2, Oulu 

La 25.08 Länsi-Suomi Ravintola Kasi-Blanca - Pori

La 11.08 Itä-Suomi Kylpylähotelli Rauhalahti - Kuopio

La 18.08 Etelä-Suomi - Original by Sokos Hotel Vantaa -PUB Hertas

PE 14.09 klo 18 englantilaissarjan finaalikarsinta Kylpylä Hotelli Rauhalahti - R-klubi.
- Salissa Tangoprinssi Markku Uhlbäck & Kalibra
Kaikki Suomen mestaruus finaalit: 
la 15.09.2018 klo 13 alkaen - Kylpylä Hotelli Rauhalahti - Kuopio
- La klo 12 R-Klubissa vapaaehtoinen "äänenavaus"